Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová - kde všude se nachází?

Zjistilo se, že kyselinu hyaluronovou produkuje tělo přirozeně a jejím úkolem je navazovat vodu a vytvářet gelovitou strukturu. Později se zjistilo, že kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a vlasy, nachází se i ve výplni oční koule av dásních, je přirozenou součástí nosní sliznice, nachází se v horních cestách dýchacích a v močovém měchýři, kromě toho také v kloubech, kde se chová jako tlumič nárazů. Kyselina HA pomáhá odstraňovat odpad z buněk, které nemají přímou dodávku krve nebo malý krevní oběh např. chrupavka. Kromě toho kyselina hyaluronová dokonce pomáhá vytvářet nové buňky.

Každý člověk má zhruba 15 gramů kyseliny hyaluronové. Nejvyšší koncentrace jsou v tekutinách v očích a v kloubech. Ve věku 40 let produkuje tělo pouze polovinu kyseliny hyaluronové, protože její produkce věkem výrazně klesá.

Kyselina hyaluronová v pokožce a její účinky na pleť

Kůže tvoří 15 procent naší tělesné hmotnosti. Kolagen a kyselina hyaluronová jsou základní stavební prvky kůže. Kolagen zpevňuje pleť a kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu a udržuje kolagen vlhký a elastický. V buňkách pokožky dokáže přísunem vody zvětšit svůj objem na 1000-násobek. Proto je ideální pro zajištění hydratace pleti. V mládí je pleť baculatá, hladká, pružná, plná díky vysoké koncentraci kyseliny hyaluronové. Věkem se v těle ztrácí. Produkuje se méně. Kůže vysychá, pokožka je méně pružná a vznikají první vrásky.

Pro zpomalení procesů starnuia je vhodné používat kyselinu hyaluronovou. Kyselinu hyaluronovou je možné doplňovat formou kosmetiky - gely, krémy, séra, ampule (koncentráty), formou výživového doplňku nebo injekčně. Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu doplněním vlhkosti a výživy kolagenu a zpomalit proces stárnutí.

Kyselina hyaluronová volně proniká pokožkou a nese s sebou i jiné účinné látky. Kosmetické přípravky hydratují pleť - pleť působí živější, je hydratovaná a jemnější na dotek.

Jiné pozorované účinky kyseliny hyaluronové obecně

 • nárůst energie
 • hojení ran
 • Ochrana proti virům, bakteriím a jiným mikroorganismům v orgánech

Které potraviny obsahují kyselinu hyaluronovou?

Nemusíte hned hledat výživový doplněk s obsahem kyseliny hyaluronové. Abyste jí produkci stimulovaly potřebujete dodržet následující zásady:

Pitný režim

Kyselina hyaluronová potřebuje vodu, aby rozvinula svůj objem. Vypijte denně 10 sklenic vody.

Vývary

Kyselina hyaluronová se nachází v kůži. Vývary z masa, které není zbavené kůže je výborným zdrojem kyseliny hyaluronové.

Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály, které pomáhají syntetizovat kyselinu hyaluronovou jsou hořčík, fytoestrogen, retinoidy (Vitamín A / Retinol), zinek nejlépe ve stravě. Výživové doplňky tělo nedokáže tak dobře zužitkovat jako v pestré a bohaté stravě plné vitamínů a minerálů.

Vyhýbat se slunci

Během slunečních i zamračených dnů se doporučuje ochrana očí slunečními brýlemi, protože kůže kolem očí je velmi tenká a vystavování se slunci zpomaluje tvorbu kyseliny hyaluronové. Během slunečných dnů je vhodné používat opalovací krémy s obsahem zinku.

Kvalitní doplňky výživy

Co bychom neudělali pro krásnou pleť bez vrásek i ve vyšším věku. Věkem množství kyseliny hyaluronové v těle ubývá a doporučujeme Vám dámy pár krát do roka užívat doplněk kyseliny hyaluronové jako prevenci vrásek.

Kvalitní kyselina hyaluronová přispívá nejen ke krásné pokožce, ale i ke zdraví vašich kloubů. Kombinace kyseliny hyaluronové, křemíku a vitamínu C je to pravé na pokožku a klouby. Švédská společnost Swedish Nutra vyvinula doplněk výživy ve formě sirupu s obsahem kyseliny hyaluronové s malou molekulovou hmotností, křemíku a vitamínu C. Měsíční protivrásková kúra párkrát do roka Vám dopomůže ke krásné pleti.

Kyselina hyaluronová v kosmetice

Kyselina hyaluronová je oblíbená látka v kosmetickém průmyslu díky její hydratačnímu potenciálu. Při prvních vráskách pro ženy ve věku 30-40 let je velmi účinná. Doplňuje potřebnou hydrataci, aby nedošlo ke vzniku hlubokých vrásek její úbytkem věkem. Hyaluron gel, sérum a ampulky obsahují vysoké koncentrace kyseliny hyaluronové. Hyaluron krémy obsahují i jiné učinné látky, které dodávají pleti potřebnou výživu.

Kyselina hyaluronová 

Ampule nebo gelové preparáty s obsahem vysokomolekulární kyseliny hyaluronové jsou nejlevnější. Většinou se prodávají ve větších baleních - od 10 po 30 ampulek v relativně nízké ceně. Jejich nevýhodou je, že velké molekuly nedokážou proniknout do hlubších vrstev pokožky. Ale to se týká i jiných účinných látek v kosmetice.

Kyselina hyaluronová může mít různou molekulovou hmotnost:

 • malé molekuly - pronikají do nejnižších vrstev pokožky
 • střední molekuly - pronikají do středních vrstev pokožky
 • velké molekuly - pronikají do najplytších vrstev pokožky
 • zesíťovaný typ / 4D - kyselina hyaluronová, která vytváří síť a představuje předevšim hydratační profil (crosspolymér)
 • lipozomální kyselina hyaluronová se uvolňuje postupně

Tajemství úspěchu

Kvalitní hyaluronová přípravek obsahuje čistou kyselinu hyaluronovou (100-fold). Zákazníci se nás často ptají kolik procent tvoří kyselina hyaluronová v daném výrobku. Ale ještě nikdy se nás nezeptali, jestli se ve výrobku nachází 100% čistý hyaluronové prášek a zřídka kdy je zajímá velikost molekul. Značky deve a Wellmaxx v kosmetice používají 100% čistý hyaluronová prášek minimálně v podílu 2% -3% s obsahem 3x kyselina hyaluronová, 4x kyselina hyaluronová, nebo 5x kyselina hyaluronová.

 • kvalitní hyaluron gel např. Devee Hyaluron gel superkoncentrát, který obsahuje 3x kyselinu hyaluronovou (malé, střední a velké molekuly)
 • kvalitní hyaluron sérum např. Devee Hyaluron sérum platinové, které obsahuje 4x kyselinu hyaluronovou (malé, střední a velké molekuly, zesíťovaný cross polymer)
 • kvalitní hyaluronové ampulky Wellmaxx Skineffect 7x2ml, které obsahují 4x kyselinu hyaluronovou a jsou vhodné i do salonů pro micro-ihličkovanie.
 • Kyselinu hyaluronovou zapracujete do pokožky použitím galvanické nebo mikroprúdovej žehličky, pro dosažení maximálních efektů.

Dodatečná péče o pleť

Kombinace kyseliny hyaluronové s jinými účinnými látkami - peptidy, kaviár, mořský plankton, extrakty z řas, z mořského hedvábí a jiné posouvají kosmetiku na ještě vyšší úroveň. Kyselina hyaluronová je tak obohacena o látky, které stimilujú tvorbu kolagenu, stimulují regeneraci a aktivují samoreparačné mechanismy. Společnosti deve a Wellmaxx si dávají záležet na kvalitním výběru každé účinné látky. Jejich high tech omlazující kosmetické řady jsou opravdu špička na trhu v dostupných cenách.

Upozornění - pravda o kyselině hyaluronové:

mikroprúdová žehlička na pleť a kyselina hyaluronováMýtus 1: Kyselina hyaluronová dokonale vyhlazuje i hluboké vrásky.

Kyselina hyaluronová je zásobou vlhkosti. Uskladňuje a dodává vlhkost kožním tkáním - i kolagenu. Kyselina hyaluronová je jako pramen vlhkosti, z níž tkáně čerpají vodu. Je proto nesmírně důležitá i pro kolagen. Hydratovaná pleť stárne mnohem pomaleji. Kyselina hyaluronová navázáním vody zvětší svůj objem a tím vytiskne vrásky. Ale nedokáže dělat zázraky. Ne sama! Pro co nejefektivnější zapracování používejte galvanickou nebo mikroprúdovú žehličku. Kyselina hyaluronová je polovina úspěchu, a použití žehličky na pleť je další polovina úspěchu.

Nejúčinnějším prostředkem na vrásky je kombinace kyselina hyaluronová + stimulátor tvorby kolagenu = peptidy. Peptidy jsou novější technologie a fungují následovně: Při rozpadávání kolagenu v pleti nacházejí peptidy, které informují mozek o tom, že došlo k rozpadu kolagenu a mozek vyšle informaci, aby se kolagen doplnil. Peptidová kosmetika dodává pleti peptidy, které "falešně" poskytují informaci, aby se doplnil kolagen. Proto jsou velmi účinné i na hluboké vrásky. Ale kolagen potřebuje přísun vody, proto je kombinace s kyselinou hyaluronovou je to nejlepší. TOP anti-aging prostředky jsou peptidy a kyselina hyaluronová.

Wellmaxx vyvinul peptidovou radu, která je vhodná i na mimické vrásky: Wellmaxx Cellular lift. Používá se ráno a večer.

Při kosmetických přípravcích je nejdůležitější trpělivost a důslednost. Žádný krém nedělá zázraky. I životní cyklus kožních buněk trvá 28 dní, proto setrvejte v používání alespoň měsíc až dva, abyste objektivně zhodnotili účinnost daného přípravku.

kyselina hyaluronová a kaviár darčeková sadaMýtus 2: Kyselina hyaluronová pleť hydratuje a nevysušuje.

Schopnost kyseliny hyaluronové hydratovat nebo vysušovat pleť je opravdu pravdivý protiklad. U někoho může kyselina hyaluronová pokožku hydratovat a u někoho zase naopak - vysušovat. Projevuje se to především u přípravků, které mají vysoký podíl kyseliny hyaluronové například Hyaluron gel nebo Hyaluron sérum. Vysušování pokožky po nanesení Hyaluron gelu nebo séra se projevuje většinou u osob, které žijí v suchých oblastech. Když je vlhkost vzduchu velmi nízká tak nanesená kyselina hyaluronová má tendenci táhnout vodu z pokožky. Vznikne opačný účinek - pokožka není hydratovaná, ale vysušována. Proto po nanesení gelu nebo séra je důležité pleť hydratovat krémem - hydrokoncentrátom.

Důležité: Když používáte žehličku na pleť s hyaluronovou přípravkem (gel, sérum, ampule), nanášejte jejich vždy na mírně navlhčenou pleť a procházíte hlavicí žehličky po obličeji tak, aby se hlavice klouzala.

Kyselina hyaluronová je HIT. Dárkový set kvalitní anti-aging kosmetiky s kyselinou hyaluronovou potěší každou ženu nejen na Vánoce, ale i na jakýkoli jiný svátek.

Pokud nevíte čím potěšit Vašich blýzkych, kvalitní kosmetikou určitě zabodujete u každé ženy. Společnosti Wellmaxx a deve mají nabídku opravdu širokou, je na Vás, zda chcete čistou kyselinu hyaluronovou, nebo kombinaci s retinolem, s peptidy nebo s kaviárem.

Čoskoro v predaji Wellmaxx Hyaluron5 s 5x kyselinou hyaluronovou.