Ibišek - peptidy

Ibišek a účinky na pleť: ibišek je označován jako rostliny s magickými vlastnostmi a jako botox rostlina!

Ibišek je přirozený zdroj AHAs - hydroxy kyselin. Hydroxy kyseliny zlepšují výměnu kožních buněk a výsledkem je pevnější, hladší a mladší pleť.

Peptidový extrakt z ibišku funguje jako přírodní Botox. Přírodní cestou bez vedlejších účinků se pleť viditelně vypne. Přírodní botox napnutím pleti minimalizuje kontrakce jemných svalů a dochází k odstraňování mimických vrásek.

Ibišek zlepšuje i hydrataci pleti.

V jediné rostlince máte 3v1 - odstranění staré kůže a nahrazení novou, vypnutí pleti a lepší hydrataci!

Významné rostliny v kosmetice a jako nám pomáhají v boji se stárnutím

Je to nádherná rostlina, která není jen krásná, ale má také pozoruhodné účinky na pleť. V některých kulturách je označována jako botoxové rostlina pro své účinky. Napíná pokožku a vyhlazuje jemné i hlubší vrásky.

V přírodní medicíně se využívá při ztrátě chuti k jídlu, při nachlazení, při respiračních onemocněním horních cest dýchacích, při žaludečních potížích atd.

V kosmetice má vynikající reputaci, neboť je přirozeným zdrojem kyseliny AHA v rostlinné formě. Chemické zdroje těchto kyselin jsou nebezpečně pro pleť, ale přírodní zdroje právě naopak napomáhají odlupovat odumřelé kožní buňky, regenerovat poškozené buňky a urychlovat tvorbu nových mladých buněk. Taková pleť po úplném procesu je nová tedy tvořena novými buňkami, bez vrásek a známek stárnutí.

Kromě toho ibišek zvyšuje vlhkost, flexibilitu a elasticitu pokožky. Ne nadarmo se mu říká botoxové rostlina.

AHA kyseliny zároveň působí jako antioxidanty, ochraňují pleť před působením volných radikálů, zmenšují póry a pomáhají při onemocněních jako ekzém a psoriáza.

Ibišek obsahuje hlen resp. sliz, který je vynikající prostředek na zvlhčení pokožky. Pravidelná aplikace přírodních koncentrátů z ibišku vaši pleť omladí o několik let.