Pigmentové skvrny

Jak odstranit pigmentové skvrny?

Nové výzkumy objevily nové příčiny jejich vzniku a odhalují nové možnosti jejich předcházení. Co si myslíte, co způsobuje pigmentové skvrny? Mnozí z Vás by řekli, že je to slunce, solária, nedostatek antioxidantů. Řešení je velmi jednoduché - sluneční krém s vysokým ochranným faktury. Příčinou vzniku pigmentových skvrn na pokožce je údajně SMOG. Kromě pigmentových skvrn smog způsobuje předčasné stárnutí kůže, vrásky, akné a rakovinu kůže. Nové studie varují, že smog je pro pokožku dokonce nebezpečnější než UV záření.

Pigmentové skvrny vznikají po čtyřicítce nebo později, u někoho se mohou objevit i po třicítce. Přestože se jejich netřeba bát, představují - hlavně u těch mladších - kosmetický problém.

5letá studie z Německa a z Číny zkoumá vliv znečištěného ovzduší na tvorbu pigmentových skvrn

Dvě nejnovější studie z Německa a z Číny viní za rozvoj pigmentových skvrn saze a emise z výfuků z dopravy. Ovzduší se znečišťuje nadměrným spalováním ropných produktů a škodliviny, které se uvolňují do ovzduší například nadměrné hladiny NO (kysličníky dusíku) se považují za hlavní příčiny respiračních chorob. Stoupá riziko vzniku rakoviny plic a člověk se stává více náchylným na rozvoj respiračních infekcí. Ale toto je poprvé, kdy se zjistilo, že za rozvojem pigmentových změn na kůži není jen slunce, ale také smog. Poprvé se poukazuje nato, že znečištěné ovzduší z dopravy poškozuje i pokožku, způsobuje pigmentové skvrny a zvyšuje se riziko vzniku rakoviny kůže.

Do 5 leté studie se zapojilo přes 800 žen z Německa a přes 700 žen z Číny. Pigmentové změny se začaly objevovat u žen nad 50 let, přičemž se vzalo v úvahu kouření a vystavování pokožky slunci. Nadměrné vystavování pokožky NO2 způsobilo nadměrný rozvoj pigmentových skvrn převážně v oblasti lící.

Studie z roku 2010 pojednává o vlivu uhlovodíků na tvorbu a rozvoj fleků na kůži

V roce 2010 se dělala studie, která dokázala vliv polyaromatických uhlovodíků na rozvoj hyperpigmentace. Významnými zdroji znečištění polycyklických aromatických uhlovodíků jsou průmyslové podniky (chemičky, hutě, elektrárny, teplárny), ale i spalovací motory dopravních prostředků nebo individuální vytápění. Ve vnitřním prostředí mohou být významným zdrojem těchto uhlovodíků například cigaretový kouř, svíčky a vonné tyčinky nebo tepelná úprava potravin (např. Grilování). Vážou se v keratenocytoch a v melanocytech a zvyšují melanin v pokožce.

Toxiny v ovzduší jsou všude kolem nás

Znečištěné ovzduší poškozuje kolagen a tukovou vrstvu v pokožce. Tím dochází k poškozování ochranné funkce kůže. Toxiny z ovdzušia způsobují oxidační stres - poškozují se proteiny, DNA a dochází k peroxidaci lipidů. Toxiny z ovzduší nepoškozují jen naši planetu a život na zemi ale mají dopad přímo na člověka. Chránit se antioxidačním a detoxikačním krémem je na místě!

Výbornou ochranu proti škodlivým vlivům prostředí nabízejí i ampulky s obsahem čajového komplexu, který kombinuje extrakt tří čajů - zelený, červený a bílý. Ampule poskytují maximální ochranu pleti proti škodlivým vlivům prostředí. Ampule dodají pokožce antioxidanty, pomáhají regenerovat kolagen, zmírnit zánětlivé procesy a pomáhají redukovat vrásky.

Odstranění pigmentových změn je možné i fotonovou terapií. Na trhu jsou dostupné žehličky na pleť s funkcí fotonů nebo fotonové masky, které jsou praktičtější, neboť se nemusí pracně držet v ruce a ozařují najednou celou oblast obličeje. Jsou cenově dražší ale praktičtější. Fotonová terapie je účinná, ale vyžaduje hodně času, trpělivosti a pravidelnost.

na závěr

Pigmentové skvrny jsou těžko řešitelný problém. Prevence je ta nejlepší cesta. Znečištěné ovzduší je globální problém a ovlivňuje zdraví každého. Mnoho lidí ví, že je třeba si pokožku před sluncem chránit. Ale málo si uvědomuje, že slunce není jediný problém. Chraňte si pokožku před sluncem a smogem výběrem správné kosmetiky a odvděčí se Vám zdravím a krásou.

Symbióza dermatologie a kosmetiky v produktech Wellmaxx Skineffect!

Pro koho je Wellmaxx Skineffect řada určená?

Wellmaxx Skineffect je anti age řada určená pro redukování známek stárnutí pleti.

  • Vhodné pro ošetření citlivé pleti i před nebo po kosmetickém ošetření
  • Kompletní ošetření citlivé a suché pleti s nadměrnou pigmentací, s žilkami

Obsahuje 3 komplexy účinných látek:

Dipeptid: pro pevnější vzhled pokožky se zlepšeným objemem

Extrakt ze SEDMIKRÁSKY: pomáhá redukovat zarudnutí pokožky

EXTRAKT Z ROSTLINY zmrtvýchvstání: snižuje první příznaky stárnutí a optimalizuje pevnost pleti