Nová kosmetická řada: Devee Rose Blossom - damašská růže + množství inovativních účinných látek, které zlepší zdraví, jas pokožky s lifting účinkem NOVINKA 2022

Damašská růže Devee Rose Blossom

Od dávných dob se voňavé růži dostalo všech superlativů uznání. Proto není překvapivé, že se nazývá „Královna květin“. Použitý buněčný extrakt jsou aktivní rostlinné buňky. Extrakt působí hlavně na dermis a její složky. Ovlivňuje životnost buněk a fibroblastů tím, že omezuje jejich stárnutí. Také zvyšuje aktivitu buněk podporou kolagenových vláken a proteoglykanů, které podporují pokožku a tvoří extracelulární matrici. A také pomáhá snižovat množství enzymu zodpovědného za rozklad těchto vláken. V důsledku toho se redukují hluboké a povrchové vrásky na obličeji, včetně zralé pleti a výrazně mimické vrásky. Podporuje se restrukturalizace extracelulární matrice, zlepšuje se odolnost a příznivě se ovlivňuje hustota dermis.

LEXIKON

Další aktivní látky Devee Rose Blossom a jejich účinky

Damašská růže se nachází v celé produktové řadě. Jiné účinné látky se nacházejí jen v některých produktech produktové řady Devee Rose Blossom. Přečtěte si složení produktu a vyhledejte účinky aktivních látek v tomto seznamu.

Přírodní aktivní složka Ectoin®

Ektoiny snižují degradační procesy kožních buněk způsobené jinými vnějšími vlivy, jako je zátěž povrchově aktivními látkami, teplo nebo chlad. Na druhé straně se stimuluje produkce proteinů v kůži, které chrání před poškozením UV zářením. Ectoin® má také hydratační, bariérový, stabilizační a zklidňující účinek na pokožku. Ectoin® má redukující, vyhlazující a regenerační účinek. Tlumí záněty, zklidňuje podrážděnou pokožku, chrání ji před škodlivými účinky UV záření a chrání před stárnutím pokožky vlivem environmentálních faktorů.

Nachází se v: čistící gel, fluid, 24h krém, sérum, oční kem, koncentrát

Unikátní aktivní složka Vin-upLift®

Vin-upLift je unikátní zpevňující složka na bázi švýcarského ledového vína v kombinaci s rostlinným polysacharidem. Švýcarské ledové víno je vyrobeno z hroznů Vidal Blanc a Pinot Noir a sušeno rozprašováním na nosném systému polysacharidů. Guma Tara se může kombinovat s jinými molekulami v ledovém víně, čímž poskytuje okamžitý zpevňující a liftingový efekt při aplikaci na kůži. Vin-Up Lift má intenzivní hydratační účinek po 28 dnech v kombinaci s okamžitou redukcí vrásek. Dokáže viditelně eliminovat jemné vrásky – na hodiny během několika minut – zanechává pokožku hladkou a vyhlazenou, dodává mladistvý a svěží vzhled a hydratuje po celý den.

Nachází se v: tonikum, fluid, 24h krém, sérum, oční krém, koncentrát

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je mimo jiné přirozenou součástí dermy.
Vyrábí se biotechnologicky. V kombinaci s vodou zanechává kyselina hyaluronová na pokožce viskoelastický, nelepivý a neviditelný film, který reguluje rovnováhu vlhkosti pokožky. Díky tomuto silnému zadržování vlhkosti se pokožka jeví mnohem hladší a napnutější.
Čím menší jsou molekuly hyaluronové, tím hlouběji může kyselina hyaluronová proniknout do pokožky. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová dokáže proniknout do pokožky a rozvinout svůj biologický depotní účinek v hlubších vrstvách pokožky s dlouhodobým účinkem.

Nachází se v: tonikum, fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém, koncentrát

SymVital® (Ginger root extract)

Zázvor se používá ve výživě a medicíně již mnoho let a Číňané a Indové jej poprvé pěstovali před více než 3000 lety. Pro své různé vlastnosti se používá při výrobě tradičních léčiv. v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. Extrakt z kořene zázvoru je 100% čistý a přírodní extrakt z kořene zázvoru. Má široké spektrum léčivých, farmaceutických a kosmetických účinků včetně protizánětlivých, sedativních, antibiotických, antioxidačních, antiseptických a stimulačních.
Do tří týdnů zlepšil texturu a nedokonalosti namáhané pleti, vyhladil vrásky a zajistil rovnoměrnou pleť. Známky poškození kůže slunečním zářením se také sníží za méně než dva týdny.

Nachází se v: sérum

Alantoin®

Alantoin se ve větším množství nachází v kořeni kostivalu, kůře jírovce koňského, pšeničných klíčcích, řepce, ale také v lidském těle. Alantoin působí na rány, urychluje hojení ran, stimuluje tvorbu buněk a tím regeneruje poraněnou tkáň. Alantoin vyhlazuje pokožku, zvláště při drsné pokožce, a pomáhá při spálení od slunce.

Nachází se v: čistící gel, tonikum, fluid, 24 hod. krém, oční krém

Avokádový olej 

Rostlinný olej lisovaný za studena z dužiny avokáda s velmi vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin, vitamínů A, B, D, E, lecitinu a fytosterolů. Klinické studie ukázaly, že pokožka absorbuje tento přírodní olej rychleji než mnohé jiné oleje. Díky vysokému podílu avokádolu je tento olej mimořádně dobře snášen. Lehce se roztírá na pokožku, dobře se vstřebává, váže vlhkost a vyhlazuje pokožku.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Betain

Betainová varianta z přírodních osmolytů je vyrobena z vysoce čištěných rostlinných extraktů a obnovitelných zdrojů.

Osmolyty jsou drobné molekuly, které chrání kožní buňky před vysycháním a podporují přirozenou kožní bariéru v její ochranné funkci. Umožňují optimální regulaci vodní rovnováhy pokožky.

Tyto přírodní složky poskytují intenzivní, rychlé zvýšení vlhkosti a přiměřenou ochranu pokožky a zlepšují smyslový zážitek z formulací. Transepidermální ztráta vody (TEWL) je snížena a kožní bariéra je posílena.

Nachází se v: čistící gel, tonikum, fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém, koncentrát

Glycerin, bylinný

Ve volné formě je to voda čirá, viskózní tekutina sladké chuti, která se mísí s vodou v jakémkoli poměru. Ve vázané formě je glycerol součástí čistě přírodních olejů, tuků a lecitinu. V kosmetice se glycerol používá jako zvlhčovadlo. Pomáhá pokožce udržet si potřebnou vlhkost.

Nachází se v: čistící gel, tonikum, fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém, koncentrát

Jojobový olej

Olej extrahovaný z ořechů semen pouštní rostliny jojoba (hlavní pěstitelské oblasti: Kalifornie, Arizona, Mexiko) lze chemicky popsat jako vosk (tekutý při pokojové teplotě). Má podobné vlastnosti jako dříve používaný spermacetový olej; je stabilní a nežloutne. Rostlina je odolná vůči mnoha chorobám, které často napadají monokultury. Jojobový olej se jednoduše roztírá po pokožce a činí ji hladkou a pružnou.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Mírné tenzidy

Povrchově aktivní látky, podobně jako emulgátory, jsou povrchově aktivní látky, které se mohou vázat na tuk a vodu současně a mají čistící účinek. Povrchově aktivní látky patří do skupiny cukrových povrchově aktivních látek a jsou obzvláště šetrné k pokožce a sliznicím. Navzdory své jemnosti má dobré pěnivé a čistící vlastnosti, a proto je optimálně vhodný pro dětské produkty a čistící prostředky pro citlivou pokožku.

Nachází se v: čistící gel, tonikum

Niacinamid/Vitamin B3

Vitamin B3 (=niacinamid) patří do skupiny vitamínů rozpustných ve vodě. Má velký význam pro mnohé metabolické procesy v lidském organizmu. Zejména vitamín B3 se silně podílí na syntéze mastných kyselin. Je to vitamín ze skupiny B, který se nachází zejména v obilovinách, mase a ovoci. Nedostatek vitaminu B3 může vést k zánětlivým změnám na kůži (dermatitida). Vnější, cílený lokální přísun vitamínu B3 tedy působí proti takovému stavu pokožky.


Při léčbě akné reguluje tvorbu kožního tuku a působí protizánětlivě. Posiluje se bariérová funkce pokožky a snižuje se ztráta vody – to má také pozitivní vliv na pokožku s neurodermatitidou, zejména proto, že niacinamid je velmi dobře tolerován. Při péči o zralou pleť dochází k redukci vrásek a pigmentových skvrn a zvýšení elasticity pokožky.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Oleyl erucate

Oleyl Erucate je ester kyseliny erukové a oleyalkoholu. Oleyl erucate je omega-9 mastná kyselina rostlinného původu se stejnými vlastnostmi jako jojobový olej. Má vynikající výživné a pečující vlastnosti pokožky. Po nanesení na pokožku dokáže na pokožce vytvořit vrstvu, která zadržuje vlhkost v pokožce a zabraňuje vysušování pokožky. Zejména při problémech se suchou pokožkou poskytuje pokožce dobrou vlhkost.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Panthenol

Panthenol, správně dexpanthenol, je prekurzor vitamínu B (provitamin B5) a významně se podílí na regeneračních metabolických procesech kůže. D-panthenol nemá kosmetický účinek, ale stává se aktivní složkou, jakmile se v pokožce přemění na kosmeticky účinnou kyselinu pantotenovou. Má hydratační, protizánětlivý, regenerační a hojivý účinek. Panthenol také posiluje bariérovou funkci pokožky a zlepšuje její elasticitu; při ranách podporuje tvorbu nových buněk, proto se používá i při úrazech či spálení od slunce.

Nachází se v: čistící gel, tonikum, fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém, koncentrát

RETINOL Retinyl palmitát

Retinol je velmi účinný, ale velmi nestabilní, když je vystaven světlu nebo kyslíku. Proto se často používá méně intenzivní, ale mírnější a stabilnější RETINYL PALMITATE, který je složen z retinolu a mastné kyseliny a po vstřebání do pokožky se mění na retinol.

Stimuluje schopnost pokožky regenerovat se a vyrovnává změny vzhledu pokožky související s věkem. Vitamin A aktivuje metabolismus, má významné funkce v buněčném jádru a reguluje proces tvorby a degradace tkáně a buněk. Vitamin A také stimuluje dělení kožních buněk a tvorbu elastických vláken, díky čemuž je pokožka celkově pružnější.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Bambucké máslo

Přirozeně se vyskytující rostlinný tuk se získává z ořechů stromu bambuckého. Bambucký ořech obsahuje 50% tukových složek. Kromě tukových vlastností obsahuje až 6 % nezmýdelněných složek, díky kterým je bambucké máslo obzvlášť cenné a má zjemňující a hojivé účinky. Bambucké máslo chrání pokožku před dehydratací, má dobrou penetraci a zajišťuje optimální promaštění.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Slunečnicový olej

Doporučená olejová složka s vyhlazovacími, ochrannými a lipidovými vlastnostmi. Poskytuje auxiny, které údajně zpomalují stárnutí pokožky a také obsahuje nenasycené mastné kyseliny (kyselinu olejovou, linolovou) a vitamín E. Slunečnicový olej se získává extrahováním nebo lisováním semen.
V závislosti na oblasti pěstování obsahuje 15 až 65 % kyseliny olejové, 20 až 75 % kyseliny linolové a vitamin E. Tento vysoký obsah esenciální kyseliny linolové je rozhodující pro příznivé vlastnosti slunečnicového oleje.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Squalan / Skvalen / Skvalán

Čirý, bezbarvý olej bez zápachu získaný z olivového oleje. Je velmi dobře snášen pokožkou a sliznicemi a má výborné roztírací vlastnosti. Skvalán s podílem přibližně 15% je jednou z hlavních složek kožního mazu. Kožní maz zajišťuje, že se naše pokožka nevysušuje a vytváří na pokožce hydrolipidový film.

To vede k lépe hydratované pokožce, ve které se tvoří méně vrásek. Takto působí skvalán i proti pověstné suchosti vrásek.
Skvalán také zajišťuje, že ostatní lipidy pokožky, tzn. tuky, neoxidují. Skvalán je tedy antioxidant. Jelikož naše tělo tuto látku zná, je vysoce kompatibilní.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

UV-Filtr

UV paprsky jsou neviditelné paprsky vyzařované sluncem. V závislosti na vlnové délce rozlišujeme UVA, UVB a UVC záření. Ten je nejnebezpečnější, ale nedosahuje zemského povrchu. UVA paprsky pronikají hlouběji do pokožky, až do dermis, zatímco UVB paprsky se zastavují před ní (epidermis). UVA záření je tedy primárně zodpovědné za stárnutí pokožky (UVAge), zatímco UVB záření způsobuje spálení (UVBrand).


Používá se kombinace filtrů, která chrání před UVA i UVB paprsky.

Nachází se v: fluid

Vitamin C

Vitamin C je silný vitamín, který chrání lidské tělo před infekcemi a nachlazením. Citrusové plody a mnohé druhy zeleniny obsahují nezanedbatelné množství vitamínu C, který se podílí na různých metabolických procesech v organismu.
Pokožka, která je pravidelně zásobována vitamínem C, vypadá mladistvě a zářivě. Vitamin C podporuje regeneraci buněk, působí proti volným radikálům, chrání před UV zářením a stimuluje tvorbu kolagenu. Při zevní aplikaci dokáže vitamín C zkrášlit vzhled pokožky a udržet ji zdravou.
Kyselina askorbová má v lidském těle několik funkcí, ale je relativně nestabilní a snadno se oxiduje ve vodných roztocích, po čemž dochází k rychlé degradaci.
Proto se v kosmetice přednostně používají deriváty, které se v pokožce štěpí jen na kyselinu askorbovou a tím zajišťují lepší stabilitu.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Vitamin E/Vitamin E-acetát

Vitamin E je jedním ze tří nejpoužívanějších vitamínů v péči o pleť (spolu s vitamínem A a D-panthenolem = provitamin B5). Chemický název je alfa-tokoferol. Přirozeně se vyskytuje v olejích z klíčků, zejména v oleji z pšeničných klíčků a sójových bobů. Patří do skupiny silných lapáků radikálů, látek nezbytných pro ochranu buněk. Vitamin E hraje rozhodující roli při regeneraci buněk; prodlužuje životnost buněk a podporuje krevní oběh. Účinky vitamínu E v těle a na pokožku: ochrana buněk před volnými radikály, buněčné dýchání, krevní oběh, výkonnost a posilování nervů. Dalšími ověřenými účinky je stabilizace membránových lipidů, zvýšení vlhkosti pokožky v kombinaci s efektem vyhlazení pokožky a zlepšení vnějšího vzhledu pokožky zvýšením elasticity pokožky nebo zabráněním procesu stárnutí stimulovaného UV paprsky.

Nachází se v: fluid, 24 hod. krém, sérum, oční krém

Glukozyl-hesperidin (citrusový flavonoid)

Hesperidin je flavonoid, který se nachází hlavně ve slupce různých citrusových plodů. Patří do třídy účinných látek bioflavonoidů a stimuluje krevní oběh. Špatné prokrvení pokožky vede mimo jiné k unavené, staršímu vzhledu pleti. Bioaktivní složka podporuje krevní oběh, zlepšuje tmavé kruhy pod očima, snižuje viditelnost pórů a tlumí tvorbu zánětlivých faktorů.

Nachází se v: oční krém